*

Türkiye'de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi-TÜRKTAY Platformunun Yürütme Kurulu Üyeleri 12. TÜRKTAY hazırlıkları kapsamında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Çevrimiçi düzenlenen toplantı 12. TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı ve Benli Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Benli'nin başkanlığında yürütüldü.

Toplantıya Eskişehir Sanayi Odası’ndan katılan 12.TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Benli, toplantıda katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "12. TÜRKTAY’ın Yürütme Kurulu Başkanlığını yürüttüğüm için gurur duyuyorum. 11. TÜRKTAY’ı, Erdoğan Şahin’in başkanlığında güzel geçirdik. Çıktılarımız ortaya konuldu. Türkay Bey ve ekibi bu çıktıları yazıya döktü ve sizlerle paylaştı. Ziyaret girişimleri için 24 kişilik bir ekip oluşturacağız. Bu ziyaretleri konuşacağız. Kamu kurum ve kuruluşlarına gerçekleştirilecek ziyaretlerde dile getireceğimiz önemli gündem maddelerini konuşacağız. Yürütme Kurulu Üyelerimizin de çalışmalarıyla inanıyorum ki 12.TÜRKTAY daha güçlü ve daha dinamik bir şekilde geçecek. Düzenleyeceğimiz toplantılar ve çalışmalar TÜRKTAY'ın sadece iki günlük bir organizasyondan ibaret olmadığını ortaya koyuyor. Herkesin fikirlerini sunduğu toplantıda öneriler değerlendirilecek. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum." dedi.

12. TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Benli'nin yürüttüğü toplantıya; GRUP E Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Özgür, TAYRAŞ AŞ Genel Müdürü Aydın Özbey, 11. TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı ve LASDER Kurumsal İlişkiler ve Pazarlama Müdürü Erdoğan Şahin, TAYÇED Yönetim Kurulu Başkanı ve İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, MMI Eurasia Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Namık Sarıgöl, Uğur Metal Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Meral, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Filiz Karaosmanoğlu, EGEÇEV Fabrika Müdürü Ergin Erdinç, RVM Systems İş Geliştirme Müdürü Kardelen Afrodit Adsal, TULİP Eğitim ve Danışmanlık Genel Müdürü Şafak Özsoy katıldı.

Toplantıda 19-20 Ekim 2022 tarihlerinde Ankara HiltonSA'da gerçekleştirilecek olan 12. TÜRKTAY'ın ana teması üzerinde fikir alışverişi yapıldı. Yürütme Kurulu Üyeleri bu konudaki önerilerini sundu. Ayrıca 12. TÜRKTAY'ın hazırlık çalışmaları kapsamında neler yapılması gerektiği, konu ve konuşmacıların belirlenmesi, panel ve konferansların düzenlenmesi vb. konularda görüşler verildi. 12. TÜRKTAY'ın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilecek ziyaretlerin niteliği, kimlere ziyaretler gerçekleştirileceği ve bu ziyaretlerin kapsamı konuşuldu.

GRUP E Yönetim Kurulu Başkanı Türkay Özgür, “9. TÜRKTAY’da ana temamız döngüsel ekonomi kapsamında atık yönetimine genel bakıştı. Döngüsel ekonomi güncelliğini yitirmiş değil. T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeşil kalkınmayı cumhuriyet tarihinin en önemli hamlesi olarak nitelendirdi. Bu kapsamda döngüsel ekonomi de yeşil kalkınmanın alt başlığı olarak 12. TÜRKTAY’da değerlendirilebilir. Yeşil kalkınmanın ana tema olarak belirlenmesinin uygun olacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.